INDUSTRIÁLNÍ NÁBYTEK

 

Moderní řešení do designové domácnosti. Industrální nábytek je sloučení kovu a dřeva, které je staré nebo vypadá staře.V dnešn době umíme dřevo zestařit, aby vypadalo a mělo EFEKT VZHLEDU STARÉHO DŘEVA.

 

 

 

 

 

 

Kartáčováním a drásáním dřeva. Metoda, díky které můžeme ruční prací udělat vzhled dřeva  rustikální, starý. Kartáčováním, drásáním odstraníme jarní leta a vynikne kresba dřeva. Pro zvýraznění povrchu lze dřevo kartáčovat, drásat do větší hloubky, cca 2-3mm a tím nám vynikne více jeho struktura. K získaní efektu vzhledu starého dřeva můžeme použít kombinaci několika metod.

 

 

Opalování dřeva je jedna z nejstarších metod, jak impregnovat dřevo. Opalováním dřeva vytváříme ochranu pro dřevo samotné, jak před povětrnostními vlivy, tak proti škůdcům, hnilobám, plísním a jiným nákazám. Staří Římané používali tuto metodu opalování dřeva, když stavěli různá opevnění z dřevěných kůlů, tak spodní části byly opálené, aby v zemi déle vydržely a nehnily.

 

 

Při sloučení obou metod a klasických starých postupů opracování dřeva (sekerou, nebozezem, ruční pilou) docílíme efektu vzhledu starého dřeva téměř k nerozeznání. Při použití oleje se včelím voskem provedeme další impregnaci a nasycení dřeva olejem, který vytváří ochrannou vrstvu.

 

 

 

 

Olej následně v interiéru vytváří krásný sametový rustikální vzhled a moc pěkně provoní celý dům. Rádi Vám vytvoříme vzorek „starého dřeva“ ,aby jste se mohli přesvědčit, jak krásně dřevo voní a vypadá staře.

 

 

Kartáčované, opalované dřevo (drásané dřevo)  je vhodné především  k renovací interiérů a exteriérů starých roubenek a dřevěných chat, dále při renovací starého podkrovního prostoru k bydlení. Slouží při vytváření starého vzhledu interiérů , může být použito jako obklad na stěny, stropy. Rustikální podlahy jsou dnes velice moderním prvkem do designově laděných interiérů. Dřevo s efektem starého vzhledu je velice dobře mechanicky odolné. Hodí se na výrobu designového nábytku, na výrobu zahradního nábytku, na výrobu venkovní kuchyně. Dřevo s efektem starého vzhledu můžete použít i do vlhkých prostor, např. do koupelny na podlahu nebo, jako obklad.

 

Jaké dřevo může mít efekt vzhledu starého dřeva?

 

Kartáčovat a opalovat plamenem můžeme téměř jakékoli dřevo. Nejčastěji se používá smrkové, u kterého krásně vyniká jeho kresba. Již v dávných dobách byl smrk nejčastěji používanou dřevinou. Podívejte se na staré chaty v Beskydech, v Krkonoších, v Jeseníkách, všude na horách, tak uvidíte všude smrkové trámy, smrkové podlahy.

 

 

 

 

Smrk můžeme kartáčovat ručním opracováním až do cca 3mm . Nejčastěji však kartáčujeme 1-2mm. 1mm v jednom pracovním kroku. Efekt starého dřeva můžeme vytvořit i na dubu, buku, jasanu nebo javoru, krásně vypadá i na borovici a modřínu.

 

 

Efekt vzhledu starého dřeva se nejvíc používá na trámy, kleštiny,  sloupy, na rámy obrazů, na dřevěné dveře nebo na nábytek. Kartáčovaná dubová postel má své velké kouzlo v prostorné ložnici. Smrkové zestařené trámy v podkroví starého domu nám hezky vykreslí atmosféru starých dob, ze kterých dům pochází.

 

 

 

 

 

 

 

Zaslat poptávku na industriální nábytek