PALETOVÝ NÁBYTEK

Nábytek z palet

Je to moderní a zároveň industriální styl nábytku ze dřeva.  Paletový nábytek je naše srdcová záležitost. Výrobě se věnujeme profesionálně od roku 2015. Ve většině případů používáme Euro palety (jednou-dvakrát použité). Někdy se k nám dostanou i palety z USA , ale většinou z Evropy.. Na určitý typ paletového nábytku si musíme vyrobit paletu na míru. Palety jsou převážně ze smrkového a borovicového dřeva. Používáme jen palety ,které byly tepelně ošetřeny, které mají označení HT (heat treatmen). Palety byly zahřáty na tepelotu 56°C na 30minut,,a tím byly zbaveny škůfců. Označení DB na paletě znamená způsob odkornění kmene. Pomáháme zachraňovat naší úžasnou přírodu a snažíme se zužitkovat jíž použité dřevo pro další způsob užití, aby nebyly zbytečně káceny stromy a naše lesy tady byly i pro naše děti a jejich děti.

 

Při zařizování bytu, domu by jsme měli dbát i na své zdraví a vyhnout se používání materiálů, ve kterém jsou formaldehydové spoučeniny, které se pomalu vypařují a máme je pak doma ve vzduchu a naše děti je musí dýchat. Palety,  které zpracováváme jsou čisté dřevo, které jen napustíme přirodním dřevním olejem.

Paletový nábytek ošetřujeme přírodními oleji (směsí tungového, lněného a saflórového oleje) a certifikovánými barvami. Oleje můžeme i pigmentov at přírodními pigmenty.

 

Barvy, které používáme splňují normy ČSN EN 71 Bezpečnost hraček a nařízení ES 1935/2004 o ochraně veřejného zdraví a hygienických požadavcích na výrobky určené pro styk s potravinami a pokrmy potvrzuje, že ve vodním výluhu barvy nejsou težké kovy ani aromatizované uhlovodíky.


Málokteré barvy na trhu disponují certifikací, která chrání vaše zdraví.

Nábytek z palet se hodí do interiéru i do exteriéru. Může sloužit jako zahradní paletový nábytek, jako pohovka z palet v domácnosti nebo postel z palet nebo pracovní  paletový stůl v kanceláři.


Nabízíme výrobu nábytku z palet a to hlavně:

  • konfereční stolky, jídelní stoly, toaletní stolky
  • televizní stolky
  • pohovky, rohové pohovky

  • knihovny
  • police na víno a obrázky
  • postele, manželeské postele
  • zahradní nábytek z palet
  • speciální paletové bludiště (ideální na dětské dny)

  

Paletový nábytek nabízíme včetně čalounění - sedáků a opěráků. Potahové látky lze vybírat z široké škály barev.

 

 

 

Zadejte poptávku